Son Haberler
Anasayfa / Güzellik ve Bakım / Kadınlarda Ter…

Kadınlarda Ter…

Kadınlarda Ter…

Yapılan incelermelere göre kadınların terlemek için erkeklerden daha fazla enerji harcaması gerekiyor.Japonya’daki Osaka Uluslararası Üniversitesi ve Kobe Üniversitesi’nden bilim adamları,spor yapan ve yapmayan,bir grup kadın ve erkeği 1 saat boyunca,sıcaklığın belirli miktarlarda arttırıldığı bir mekanda inceledi.Ulaşılan sonuç ise spor yapanlarda süre geçtikçe terleme artıyor ancak erkelerin terleme oranı kadınlara göre daha büyük artış görülüyor.

Yani  kadınların terlemesi için,vücut sıcaklıklarının erkeklerinkinden çok daha fazla olması gerekmektedir.
Araştırmanın koordinatörü Yoshimitsu Inoue”görünen o ki kadınlar terlemek için daha çok spor yapmalı,bu da onların dezavantajlı yapıyor”diyor.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Daha önce yapılan incelemelerde testosteron hormonunun terlemeyi hızlandırdığı kanıtlanmış.Erkeklerin terleme oranları bu nedene bağlanmıştır.Inonue’ya göre kadın ve erkek arasındaki bu fark evrimsel sürece bağlı olabilir.Kadınların vücutlarındaki su oranları erkeklerin vücudundaki su oranından azdır.Bu yüzden kadınlar daha çabuk susuz kalırlar.

Hakkında adem korkmaz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>