Son Haberler
Anasayfa / Diyet / Diyete Başlamadan, Psikolojik Şartlanma Şart!

Diyete Başlamadan, Psikolojik Şartlanma Şart!

Pazartesi diyetlerini hepiniz bilirsiniz, rejimler hep pazartesi günü başlar ertesi günü son bulur. Dur bir pazartesi olsun öyle başlayayım diye diyet hep ertelenir. O yüzden pazartesi diyeti tabiri müthiş bir genellemedir. Her pazar, hamurişi kahvaltının ardından vicdan azabı çekerek tamam artık yarın başlıyorum diyete denir. Pazartesi günü istikrarlı süren diyet çevredekilerin ısrarla süren,sen aslında zayıfsın bırak şu inadı sözleriyle son bulur.Gittikçe kilo alan ve şişen bünyeye söylenen pembe bir yalan.

Bizler aslında neler yememiz gerektiğini çok iyi bilen canlılarız. Ama işin içine ne zaman beynimiz yani düşüncelerimiz girse durum biraz karışıyor. İşte tam da bu noktada beynimizle tüm bedensel düzenimizi alt üst edebiliyoruz. Düşüncelerimizle fazla yemek yemeğe konsantre olabiliyoruz. Çok zor bir iş fakat her halukarda başarılı oluyoruz.Yani bedenin ihtiyacı olandan fazlasını zorla bedene yüklüyoruz.

Kilo vermek için özel düşünce çalışmaları yapmanız gerekiyor.Ve aslında en önemlisi neden diyet yapmalıyım sorusuna açıkça cevap veremememiz oluyor.Kendimize dürüst olmalı ve geçerli nedenlerle, sonsuz özgüven içerisinde ruhsal ve fiziksel açıdan kendimizi bu duruma inandırmalı ve şartlandırmalıyız.Konuyla ilintili olarak size Yasemin Soysal’ın “Tek Suçlu Beynimiz” adlı kitabından söz etmek istiyorum.

Yazar, kitabında Düşünce gücü ile zayıflama, bir çok kişinin aklında bir şey yapmadan sadece düşünerek zayıflamayı çağrıştırır. Fakat tam aksi bir durum söz konusudur. Farkında olmadan yaptığımız tüm düşünce hatalarının bizi nasıl şişmanlattığını anlatır. Bu düşünce hatalarından kurtularak gerçek özgürlüğün nasıl olması gerektiği kitabın ana temasıdır.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Son olarak , değişimin kendi ellerinizde olduğunu unutmayın..Sağlam bir iradeyle yapılmayacak hiç bir şey yoktur bu inanç üzerinde yürüdükçe zayıflayacaksınız..

Hakkında adem korkmaz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>