Son Haberler
Anasayfa / Bölgesel Diyetler / Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak İnceltme Hareketleri

Evde sadece yarım saatinizi ayırarak yapabileceğiniz basit hareketlerle zayıflamanız elinizde. Bu hareketleri her gün yaparak formunuzu koruyabilirsiniz. Karın, bacak, kol bölgelerinizi sıkılaştırmak için bir çok hareket var. İlk etapta muhtemelen hareketleri yaptıktan sonra biraz ağrınız olacak. Ancak zamanla vücudunuz alıştıkça ağrılar azalacak. Zamanla hareket sayınızı arttırmaya çalışın. Bence ideal kilonuza ulaştıktan sonra yine formda kalmak için spor yapmaya devam edin.

-Mekik: Herkesin bildiği bir harekettir. Yere sırtüstü uzanın ve öne doğru eğilin. Kafanızı dizlerinize kadar kaldırmayın. Bu hareketi yaparken elleriniz başınızın arkasında olmalı.
Bacak İncetme Hareketleri
-Çömelme hareketi: Ayaklarınızı omuz hizasında açıyorsunuz ve çömelir pozisyona geçiyorsunuz. Ağırlığınız iki ayağınızda eşit olmalı. Dizlerinizi hafif bir şekilde kırarak çömeliyorsunuz. Bu hareketi yavaş yavaş birkaç kere yapın.
Bacak İnceltme Hareketleri
-Merdiven Çıkma Hareketi: 30 cm yüksekliğindeki bir tahta üzerinde (step tahtası tercih edilir) merdivenlere tırmanıyor gibi inip çıkacaksınız. Bu hareket basen bölgesindeki yağları eriterek kalça sıklaştırmaya yarar. İsteğe bağlı olarak tahta yüksekliği değiştirilebilir.
Bacak İnceltme Hareketi
-Bisiklet sürme egzersiz.: Bisiklet sürmek karın ve basen için çok faydalıdır. Hem eğlenceli hem de hızlı yağ yakan bir egzersizdir.
-Yürüme: Her gün yapacağınız 1 saatlik yürüyüş bile kısa zamanda etkisini gösterecektir. Yürüyüş için en uygun zaman bence sabahın erken saatleridir.
– Bacak Çekme: Bu hareketle göbek eritmek mümkün. Sırt üstü uzanacaksınız ve dizlerinizi karnınıza çekeceksiniz. Tekrar dizlerinizi uzatacaksınız ve hareketi tekrarlayacaksınız. Yapabildiğiniz kadar sık yapın.
Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak inceltme hareketleri
Mutlaka her kadın ince görünen bacaklara sahip olmak ister. Mini etekle şık bir görünüm için de ince bacaklara sahip olmak lazım Yapacağınız düzenli hareketlerle bacak inceltmek elinizde. Ancak bana kalırsa en zor zayıflayan bölgemiz bacak.

Üst bacak inceltme hareketleri: Ayakta durun ve bacaklarınızı ayırın. Dizlerinizi hafif bir şekilde kırdıktan sonra topuklarınıza basarak bacağınızı yana doğru kaldırın. Bir süre bacağınızı havada tutun ve ilk pozisyona geri dönün. Ardından diğer bacağa geçin.
Bacak İnceltme Hareketleri

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Alt bacak inceltme
Ayakta durun ve sırtınızı dik tutun. Bacaklarınızı bükün ve oturur pozisyona gelin. Ardından tekrar eski halinize geçin. Bu egzersizi çok sayıda yapmaya çalışın. Günde en az 50 defa yapmak işinize yarayacaktır.
Bacak İnceltme Hareketi

Hakkında Yeliz Doğan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>