Son Haberler
Anasayfa / Güzellik ve Bakım / Kalıcı Makyaj Uygulamaları Enfeksiyon Riski Yaratıyor..

Kalıcı Makyaj Uygulamaları Enfeksiyon Riski Yaratıyor..

Güzellikte kalıcı uygulamalarına olan talep gün geçtikçe artıyor. Kalıcı makyajla gelen enfeksiyon riskine karşı ise, uzmanlar uyarıyor: “Kaş yaparken, göz çıkarmayın! İğne ile yapılan işlemlerde risk almayın.”

Zamandan tasarruf olarak görülen kalıcı makyaj uygulamaları, aynı zamanda yeni bir güzellik trendini oluşturuyor. Her gün tekrarlanması gerekmeyen, su ile çıkmayan ve güzelliği sabitleyen bu teknik ne yazık ki enfeksiyon riskini de içeriyor.

kalici-makyaj-

Yoğun tempolu, hızla akan hayatlar yaşıyoruz. Haliyle bu tür uygulamalar, daha çok talep görüyor. Ancak iğne vuruşlarının yapıldığı yerden çok azda olsa bir miktar kan çıktığını ve bunun da kan yoluyla bulaşan hastalıklara zemin hazırladığını unutmamak gerek. Aynı iğnenin farklı kişilerde kullanması, cilt florasında bulunan bakteri kaynaklı yumuşak doku enfeksiyonlarına sebep oluyor. Hepatit  B,  C, AİDS  sözü edilen hastalıklardan sadece birkaçı. Tıbbı komplikasyonu olan bu estetik uygulamaların klinik ortamında, doktor denetiminde olması ve sertifikalı uzmanlar tarafından yaptırılması gerekir. İğne ile yapılan işlemde risk almayın..

Bakanlık tarafından denetlenen ve sertifikalı uzmanların çalıştığı yerlerde bile zaman zaman tek kullanımlık iğnelerle birden fazla uygulama yapıldığını görüyoruz. Bu da riski, çarpan etkisiyle artırıyor. Aynı şekilde ucuza yapılan işlemlerde, bu işi yeni öğrenen bir uzman adayının pratik yaptığı bir model olup olmadığınızı da düşünmeniz gerekiyor.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Ne yazık ki, özellikle grup indirimli yerlerden işlem alan kişilerin bu faktörü göz önünde bulundurması gerek. İşlem sırasında uzmanınızın iğneyi sizin yanınızda açtığından emin olun. Boya kutularını kontrol edin. Eldivensiz işlem yaptırmayın. Uygulamadan sonraki 24 saat içinde banyo yapılmaması, işlemin kalıcılığını sağlamak ve cilt tahrişini önlemek için doktorunuzun önereceği bir kremle bölgenin nemli tutulması önemli. Kremi el ile değil pamuk yardımı ile sürün. Güzellik önemli ama sağlığınız daha değerli, sağlıkla güzelleşmek de mümkün. Kaş yaparken göz çıkarmayın

Hakkında Büşra Ataköşker

Arkadaş Canlısı, Modaya Düşkün, Fotoğraf çektirmeyi ve çekmeyi seven..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>