Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Beslenme / Geçmeyen Diş Ağrısı İçin 8 Öneri

Geçmeyen Diş Ağrısı İçin 8 Öneri

Dişiniz ağrıyordu, tedaviye rağmen ağrı geçmiyor. Dişinize tedavi yapılırken ağrı başladı, geçmiyor. Diş hekiminiz bir şey olmadığını söylüyor ama sizin ağrınız var. Ağrının nedeni nedir? Nasıl kurtulabilirsiniz?

1. Yapılan tedavi yeterli değildir. Dişinizdeki çürük temizlenirken birazcık kalmış olabilir. Kanal tedavisi yapıldıysa çoğunlukla tam anlamıyla temizlik yapılamamıştır. Hassas yapılı kişilerde bu durum ağrı yapar. Hekim siniri de aldım ağrımaması gerekir diye yanlış düşünmektedir. Kanal tedavi uzmanına gitmeniz gereklidir.

Diş ağrısı

Diş ağrısı

2. Dişinizi çektirdiniz ama yerinin ağrısı haftalardır geçmiyor. Çekim yerinde dişin kökünden bir parça kalmış olabilir. Özellikle yirmi yaş dişlerinin kökleri kolay kopar ve içeride kalabilir. Basit bir film ile anlaşılabilir.

3. Alt dişlerde çekimden sonraki günlerde ağrı gelişirse çekim yapılan yerdeki boşluğa yiyecek girip iltihap yapmış olabilir. Orayı temizletin.

4. İlk başlangıçta sorun yaratan diş trigeminal nevralji başlatmış olabilir. O diş çekilse bile ağzın ilgili kadranında (1/4 bölümü) her problem normalden çok fazla hassasiyetle ağrı yapmaya başlar.

5. Her şey doğru yapılmış olabilir ancak derin dolgularda hassasiyet birkaç hafta devam edebilir. Biraz bekleyebilirsiniz.

6. Diş sıkmanız varsa gece boyunca tedavili dişe baskı uyguladığınız için ağrınız devam edebilir. Uygun gece plağı yapılabilir.

7. Dişler kompleks yapılı ve kendini yenileme özelliği olmayan yapılardır. Filmlerde görülmeyen problemler olabilir. Yapınız çok hassas ise normalde diş hekiminizin problem görmediği sorunlar sizde ağrı yapabilir. Uzmana başvurunuz.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

8. Hassas yapılı olduğunuzu nasıl anlarsınız? Sizde veya ailenizde migren, fibromiyalji gibi ağrısı olanlar varsa sizin sinir sisteminiz de hassas olabilir.

Hakkında Yeliz Doğan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>