Son Haberler
Anasayfa / Sports / Kişisel Fitness Seviye Ölçümü

Kişisel Fitness Seviye Ölçümü

Vücut şekli, yaşam biçimi, genler ve kardiyovasküler yeteneği tüm insanların kişisel fitness faktörünü şekillendirir. Fitness seviyesi ve süreci her beden için ayrı uygulanmalıdır. Çünkü her beden de farklılıklar vardır. Yaşam tarzı, kas dokusu, genetik ve genel sağlık düzeyi belirlendikten sonra kişisel fitness planı yapılmalıdır.

Düzenli olarak her zaman bireysel ölçüm ve fiziksel aktivite yapmak gerekmektedir. Egzersiz sizi sağlıklı beslenme alışkanlığı da sağlar. Fitness düzeyinizi ölçmek sizin için size bazı yollar öneriyoruz.

fitness

fitness

Fitnessin Beş Bileşeni

Fitness ölçümü çok boyutludur. Uzun mesafe koşucuların sağlıklı akciğerleri olduğu için bacakları ve tüm kardiyovasküleri mükemmel denecek şekilde çalışır. Sağlık esneklik ve gücü iyi bir şekilde sağlamaktır. Uygun kilo, aerobik ve normal ağırlık aralığı egzersiz değildir. Genel fiziksel uygunluk beş farklı unsurla açıklanır;

Aerobik veya kardiyovasküler dayanıklılık
Kas gücü
Kas dayanıklılığı
Esneklik
Vücut kompozisyonu

Fitness bu beş bileşeni optimize etmek için yapılmalıdır, genel fitness ve genel sağlık arttırmak için bu beş madde çok önemlidir.

Nasıl bir Eylem Planı Geliştirmek Gerekir ?

Belirli sağlık sorunları gidermek için fitness eğitimlerini rutin uygulamadan fazla yapmadan önce doktorunuza danışın. Doktorunuz bu konuda sizi daha bilinçli yönlendirecektir. Fitness düzeyinizi yükseltmek için, bu önemli adımları izleyin:

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Egzersiz miktarının minimum kurallarına uyun
Öncelikle yürüyüş ile vücudunuzu açın
Sadece kendinizle yarışın çünkü her vücut diğerinden farklıdır
Eğer fitness çalışmalarınızı iyileştirmeye istiyorsanız, yavaş ve istikrarlı bir izleyin. Her şeyden önce tutarlılığın önemli olduğunu unutmayın.

Hakkında Büşra Ataköşker

Arkadaş Canlısı, Modaya Düşkün, Fotoğraf çektirmeyi ve çekmeyi seven..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>